استودیو Matherea از فلز زنگ زده برای ایجاد صخره آهنی در نورفولک استفاده می کند

تمرین معماری منظر استودیو Matherea از میله‌های آهنی زنگ‌زده برای ایجاد یک تاسیسات دوزیست که از نیزارهای رودخانه Yare در نورفولک بیرون می‌آمد، استفاده کرد.

این چیدمان که Iron Reef نام دارد از میله های عمودی نازکی از فلز قرمز رنگ ساخته شده است که به شکل منحنی بلند می شوند.

طراحی استودیو Matherea بر اساس مناظر محلی است که برای نشستن در زمین و آب برای مقاومت در برابر جزر و مد مکان طراحی شده است.

نمایی از نصب صخره های آهنی در نورفولک
صخره آهنی یک ساختار طبیعی است که از میلگرد تشکیل شده است

این استودیو به Dezeen گفت: به عنوان یک ساختار آبی خاکی، می تواند در خشکی و آب زندگی کند.

از آنجایی که جزر و مد زمستانی به طور دوره‌ای زیر آب می‌رود، در میان نیزارها مانند بادبان آبجو و قایق‌های سنتی نورفولک که در برودز حرکت می‌کنند، به‌عنوان یک نقطه عطف به نظر می‌رسد.

میلگرد قسمت اصلی صخره آهنی را تشکیل می دهد و به صورت عمودی برای تقلید از نی های اطراف قرار می گیرد.

یک نفر در مقابل نصب استودیو Matherea ایستاده است
این سازه به گونه ای طراحی شده است که در خشکی و آب بنشیند

از نظر شماتیک، آنها به شکل C در دو طرف راهرو چوبی منحنی قرار گرفته اند.

استودیو Maithria گفت: «مرجان آهنی یک مجسمه مخصوص سایت است که به عنوان یک اجرا با مکان و منظره تعامل دارد.

میلگرد عناصر عمودی آن است، محیط طبیعی را به هم متصل می کند، نی ها را برمی انگیزد، به آرامی در افق تاب می خورد.

شخصی که روی یک صخره آهنی ایستاده است
یک گذرگاه منحنی بین میله های عمودی وجود دارد

میله‌های فلزی زنگ‌زده برای تجلیل از خصوصیات صنعتی چشم‌انداز نورفولک در نظر گرفته شده‌اند که به دلیل شباهت آن‌ها به مکانیسم‌های فلزی Reedham Ferry – یک سیستم حمل‌ونقل محلی مهم تاریخی- انتخاب شده‌اند. امید است که رنگ آن با غرق شدن در جزر و مد عمیق تر شود.

این استودیو گفت: «مادی بودن شامل تغییرات زمانی، ارجاع به سنت‌های صنعتی و دریایی Reedham Ferry و آثار زیر آب ایجاد شده توسط آب است.» جزر و مد رودخانه مواد را تغییر می دهد و در نتیجه رنگ، پتینه و اکسیداسیون را اضافه می کند.

بین دیوارهای C شکل Iron Reef، طاق نما از گرانیت قرمز که با رزین بسته شده است ساخته شده است. سکوی کوتاه و منحنی را می توان به عنوان نقطه دید بر روی رودخانه استفاده کرد.

استودیو Matherea توضیح داد: «پیاده رو که توسط جزر و مد زمستانی شکل گرفته است، به عنوان یک اسکله جزر و مد عمل می کند. از مردم دعوت می شود تا با آن تعامل کنند و به انتهای سکو برسند تا از طریق تغییرات فصل، مناظر را مشاهده کنند.»

نمای نزدیک از میلگرد زنگ زده از نصب استودیو Matherea
میلگرد به رنگ قرمز متمایل شده است

این پیاده‌روی منحنی علاوه بر طراحی به‌عنوان سکوی دید، دارای یک سیستم روشنایی با انرژی صفر است که ساختار را در طول شب روشن می‌کند.

این استودیو گفت: «این مسیر شامل تراشه‌های UV سازگار با محیط‌زیست است که سطح مبتنی بر رزین را به مسیری پایدار و سازگار با نور تبدیل می‌کند. این فناوری مویرگی اشعه ماوراء بنفش را در طول روز جذب می کند و آن را به صورت بیولومینسانس در شب آزاد می کند.

نمای شب از تاسیسات فلزی توسط استودیو Matherea
یک سیستم روشنایی سازه را در شب روشن می کند

برای اطمینان از حداقل اختلال در سایت، استودیو نصب را در شش ماژول جداگانه پیش ساخته، قبل از مونتاژ آنها در محل. منطقه اطراف این ساختمان با مخلوطی از گل های علفزار ساحلی در تلاش برای افزایش تنوع زیستی کاشته شده است.

دیگر تاسیسات الهام گرفته شده از طبیعت که اخیراً در Dezeen به نمایش گذاشته شده اند عبارتند از یک جفت سازه در هفته طراحی میلان که با آب روان و یک آلاچیق صنوبر با سقف سوراخ الهام گرفته شده از دهانه های طبیعی در غار روشن شده است.

عکاسی از کریستینا چان.

منبع: https://www.dezeen.com/2024/06/17/iron-reef-installation-maetherea-studio/

تحریریه کتب معماران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *