بررسی کامل دکوراسیون داخلی ویلا به همراه تصویر

آنها با این کار میتوانند در روند طراحی، خدمات متنوعی را به کار گیرند. در این مقاله قصد داریم به بررسی چند سبک در طراحی دکوراسیون داخلی ویلا، بپردازیم. برای این کار ابتدا به همراه کارفرما از زمین مورد نظر بازدید کرده سپس آن را مورد بررسی قرار میدهند. علاوه بر موارد ذکر شده، دسترسیهای منتهی با زمین پروژه، نوع خاک، شیب زمین نیز مورد بررسی قرار میگیرد. می توانید با طراحی فضایی باز برای ویلای شخصی خود چنین منظره ای تماشایی و فوق العاده رویایی را خلق نمایید و نهایت استفاده را از این زیبایی ها ببرید و. سپس میتوانید آشپزخانه و اتاق نشیمن را در آنجا قرار دهید و اتاق خوابها را در طبقه بالا قرار دهید.

سبکهای طراحی ویلا شامل سبک کلاسیک، سبک مدرن، مینیمال و ویلاهای کارکرد گرا میباشد. خدمات طراحی فاز دو زیاد میباشد. اگر اهل مطالعه هستید و تعداد کتاب های شما زیاد است می توانید یک اتاق مجزا را به کتابخانه اختصاص داده و با پارتیشن بندی و قرار دادن مبلمان مناسب مطالعه این فضا را کامل جهت مطالعه خود و افراد خانواده آماده نمایید. چرا که اشتباه در انتخاب گیاهان برای ویلا میتواند لذت داشتن یک حیاط سرسبز و کارامد را از ما بگیرد. زیبایی شناسی حسی در دکوراسیون داخلی ویلا که امروزه یک علم محسوب می شود می تواند با درگیری حواس پنج گانه، فضایی را خلق نماید که بتوانید با تمام وجود از بودن در ویلای تان در شمال لذت ببرید. در طراحی دکوراسیونهای ویلا باید به بعضی اصول مهم توجه داشت و دکوراسیون را بر اساس این نکات انجام داد. یکی از نکات منفی در طراحی این دست از ساختمان ها هزینه بالای اجرا و ساخت آنهاست . بنابراین قبل از هر نوع طراحی باید ابتدا نکات ایمنی را در نظر بگیرید. حتی ویلای فلت را نیز دکوراتورها با افزودن چند پله و البته با ظرافت میتوانند به ساختار نیم دوبلکس تبدیل کنند. حتی از پنجره های سراسری به عنوان طرح قالب پنجره های این نوع ویلا انتخاب می شود.

داشتن صندلی های شیک برای دورهمی به همره میز برای صرف غذا گوشه دنج ویلای شما را خاطره انگیز تر خواهد نمود . افرادی که دوست دارند ریشههای سنتی خود را حفظ کنند این سبک طراحی ویلا برای آنها توصیه میشود. طراحی داخلی ویلا شامل طراحی داخلی دکوراسیون نشیمن، آشپزخانه، اتاقها، پلههای ویلا و طراحی استخر میشود و به نوع کفپوش، طراحی سقف ویلا و طراحی دیوار در ارتباط است. نورپردازی مناسب در محوطه سازی ویلا سبب درخشش محوطه، استخر و فضای سبز شده و زیبای ویلا را دوچندان میکند. اما صرفا فقط وجود این فضاها در یک ویلا نمیتواند آن ویلا را به یک ویلای خوب و خاص تبدیل کند. اما اگر سبک معماری ویلای شما کلاسیک است بهتر است به سمت کابینت هایی بروید که طرح های چوبی دارند و کاملا کلاسیک طراحی شده اند. پی نباید از این پتانسیل به راحتی گذر کرد. در این مرحله روند طراحی معماری از کانسپت تا طرح را بر اساس پروپوزال دریافت شده و نتایج اولیه بررسی آنالیز سایت، آغاز مینمایند. برای قسمت نشیمن که رو به تلویزیون است بهتر از مبل های راحت تر استفاده کنید و این فرصت را به اعضای خانواده بدهید که در این فضا استراحت کرده و راحت بنشینند.

هرشا هوم با بیش از یک دهه تجربه در ساخت و طراحی ویلا به شما کمک می کند بهترین راندمان و کیفیت را داشته باشید که دیگر نیاز به هزینه های اضافه نداشته باشد. اما اگر ویلای شما کوچک است آشپزخانه را باید با سبک داخلی ویلا دکوراسیون کنید. امروزه شلوغ کردن بیش از اندازه دیوارهای چندان توصیه نمی شود اما استفاده از تابلوهای که با سبک خانه شما تطابق دارید دکوراسیون ویلای دوبلکس شما را زیبا می نماید. گذران وقت در ویلا های بالی که با سبکی خاص و متناسب با شرایط اقلیمی طراحی شده است بسیاری را مجذوب و شیفته… ویلای دوبلکس و یا به طور کل خانه دوبلکس یک سبک خاص از خانه طراحی و مهندس در ساخت خانه ها بود که بسیار مورد توجه قرار گرفت. آن ها باید بدانند شما بیش تر به فرم گرایی اهمیت می دهید یا خانه ای عملکردگرا می خواهید. میباشد که با توجه به نوع و نیاز پروژه ویلا متفاوت خواهند بود. سومین مرحله طراحی، ارائه کانسپت اولیه میباشد. در این مرحله معمولا به کارفرما چند طرح اولیه و کلی ارائه میدهند تا طرح مورد نظر خود را انتخاب کند.

این قسمت ها باید به شکلی رنگارنگ طراحی شود که شاید میهمانان نیز بتوانند در آن بنشینند و گفت و گو کنند یا حتی دراز بکشند و احساس آرامش داشته باشند . سالن پذیرایی مهم ترین قسمت ویلاها و ساختمان های مسکونی می باشد به همین دلیل باید توجه ویژه ای به طراحی دکوراسیون آن شود. حتما برای شما هم اتفاق افتاده است که با دیدن یک نمای ساختمان ویلایی زیبا با خود بگویید: “کاش میتوانستم داخلش را هم ببینم” یا “طراح این ویلا عجب سلیقهای داشته است” … پله های چوبی با دکوراسیون کلاسیک بیشترین هماهنگی را دارد. بله با توجه به اینکه تقارن در ساخت ویلا به سبک کلاسیک از ارکان آن میباشد در جانمایی ویلای کلاسیک در سایت محدودیت هایی وجود دارد که باید به آن توجه کرد . ایستایی و پایداری سازه ویلا از اتفاقاتی به شمار میآید که طراحان را به چالش کشانده و سبب محدودیت در طراحی معماری میشود. میشود. سبک طراحی محوطه ویلا باید متناسب با اقلیم آن منطقه باشد و از گیاهانی مانند گیاهان زینتی بوتهای، درختان پهن برگ، درختان همیشه سبز و.. طراحی محوطه سازی شامل طراحی دیوار محوطه ویلا، طراحی آبنما و استخر، انتخاب درختان و گیاهان مناسب و طراحی دکوراسیون داخلی ویلا باغچه و…

از محصول نقشه ساختمان یک طبقه ویلایی اسکلت بتن که دارای نمای نئوکلاسیک است هم دیدن کنید. برای طراحی خانه ویلایی یک طبقه می توانید با هزینه ای محدودتر و طراحی ساده تری روبرو باشید که به مراتب کار شما را ساده می کند. اگر ویلای شما دارای پله های مارپیچ است بهتر است در انتخاب حفاظ راه پله دقت داشته باشید که هم زیبا باشد و هم امنیت شما را حفظ کند. اگر ویلای شما بزرگ است که بهتر است از دو آشپزخانه استفاده کنید و آشپزخانه ای که به صورت اپن طراحی کرده اید را برای صرف چای و قهوه و نوشیدنی طراحی کنید.

بخشی دیگر را می توانید به قسمت پذیرایی از مهمان تبدیل کنید و بخشی دیگر را به عنوان حال اختصاصی در نظر بگیرید . همانقدر که نباید در این باره اشتباه کنید، نیازی به نگرانی هم وجود ندارد، با مطالعه این محتوا ایده های کلی برای طراحی داخلی و دکوراسیون ویلا در همه سبکها، چه آنکه طراحی داخلی ویلا مدرن، یا کلاسیک و یا سنتی را مد نظر دارید، برای شما ارائه شده تا به شما آگاهی دهد چه کارهایی را باید انجام دهید و چه کارهایی را بهتر است انجام ندهید. امروز به وجود مشاوران املاکی چون محمد بخشی این فرصت برای شما فراهم است که بهترین نوع ویلای مورد نظرتان را از سرخرود خریداری کنید. چون حیاط اولین جایی است که در هنگام ورود با آن روبهرو خواهید شد. در طراحی ویلای کلاسیک ما شاهد فضایی گرم و شیک هستیم که در عین شیک بودن جذاب نیز است. در فصول گرم سال همچون تابستان و بهار نشستن در این محوطه باز بسیار دلنشین و تماشایی خواهد بود ، از ویژگی های ویلاهای لوکس داشتن فضایی در حیاط باز برای دورهمی و لذت بردن از طبیعت است . بهتر است پرده های را سبک بگیرید و در روزهای خوش آب و هوا پنجره ها را باز کنید تا نور و هوای آزاد ویلای شما را زیبا، گرم و روشن نماید.

البته هستند پله های شیشه ای که بسیار زیبا هستند و به زیبایی ویلای شما می افزاید. بهتر است دیوارهایی که علاقه به دیده شدن آن ها ندارید را با رنگ های مات و خنثی رنگ آمیزی کنید. قیمت از طبقه اول و یا حتی دوم را به گیاهان اختصاص دهید و این قسمت را با زیباترین گیاهانی که در سرخرود و هوای معتدل آن رشد می کنند دیزاین نمایید. در هنگام آنالیز زمین ویلا نوع آب و هوای منطقه و جهت یابی زمین اهمیت زیادی دارد. به کار گیری شیشه و نور نیز اهمیت زیادی در زیبایی طراحی داخلی ویلا دارد. اگر سبک دکوراسیون را مدرن انتخاب کرده اید از تابلوهایی کمک بگیرید که به سبک جدید کشیده شده اند. این مورد در زمره بخش هایی است که بعد از اتمام ساخت دیگر نمی توان آن را به خانه اضافه کرد. به طور کلی، اگر نمی خواهید هزینه زیادی برای اجرای خانه دوبلکس خود متحمل شوید، بهتر است سبک های ساده گرا مثل سبک مدرن و مینیمال را انتخاب کنید. ساخت و طراحی یک ویلا به عنوان محلی که ما آن را برای استراحت و … استفاده شود تا محوطه زیبایی به وجود آید. بهتر است نظمی در نصب این تابلوها وجود نداشته باشد تا زیباتر دیده شود.

این کار فضا را سنگین تر کرده و اگر امکان نصب تابلو نیز فراهم است می توانید با استفاده از تابلوهای کلاسیک این فضا را جدا نمایید. ممکن است بخواهید عکس اعضای خانواده در این قسمت نصب کنید که بلامانع است. حتما در قسمتی که از پله ها به سمت طبقه بالا حرکت می کنید تابلوهای زیبایی نصب کنید. دقت کنید وقتی میخواین در حوزه های بالا اصلاحات و تغییرات اساسی رو انجام بدین، حتما از این دو متخصص برق و تاسیسات تاییدیه بگیرین که خدایی نکرده یک وقت مشکل و حادثه ای پیش نیاد. به طور کلی طراحی دکوراسیون داخلی به سبک مدرن، طرفداران زیادی را در دنیا دارد، چرا که با استفاده از وسایل و سادهترین ایدهها میتوان زیباترین مکان برای زندگی را فراهم نمود.

سنگ تراورتن انتخابی است که برای شیک بودن و زیبایی همچنین مقاومت و دوام بالا در برابر هر شرایطی مناسب می باشد. طبق سلیقه کارفرما، طبقه بالا برای ایجاد محیطی مخصوص میهمانی و پذیرایی در نظر گرفته شد. سطوح عایق، شدت هوای، استراتژی های کنترل رطوبت، فرصت های نور روز، و بسیاری از عناصر طراحی دیگر، باید در طراحی در نظر گرفته شود. در تصاویر زیر نمونه هایی از این طرح را برای شما نشان می دهد. فاکتورهای زیادی در طراحی دکوراسیون داخلی ویلا دخیل هستند از جمله نوع پلان معماری طراحی شده که بیشترین و مهم ترین تاثیر را بر نحوه ی چیدمان مبلمان و طراحی دکوراسیون ویلا میگذارد.جدا سازی فضاها باید به نحو احسن انجام شده باشد تا دسترسی افراد به بخش های مختلف خانه به راحتی صورت پذیرد. در این خانه ها برای چیدمان وسایل و مبلمان و اجرای هر نوع دکوراسیون داخلی، بهترین امکانات در دسترس است. از دیگر ویژگی های این خانه های ویلایی این است که 360 درجه می باشند.

توسط هوشنگ سیهون

هوشنگ سیحون از بهترین معماران ایرانی