بهترین کتابهای معماری 7 books | architectbook

رشته مهندسی معماری، دانشی بین‌رشته‌ای است و ترکیبی است از هنر و فن. معمار در کنار زیبایی‌شناسی، زیباسازی و…، علم مقاومت و ایستایی سازه، مصالح و… را نیز دارد. ماهیت اساسی این رشته بر هنر پایه‌ریزی شده و ایده‌پردازی و نوآوری نقش اصلی در آن را ایفا می‌کند؛ اما در کنار آن، دروس علمی و فنی برای اجرا و ساخت‌وساز نیز کاربرد بسیاری دارند. معماری، می‌تواند بیانگر فرهنگ و هنر یک ملت باشد و ازاین‌رو اهمیت بسیار زیادی دارد. کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است.

  • این کتاب نوشته کریستوفر الکساندر و همکاران، از ۳۰ سال پیش تاکنون مهمترین مرجع شناخته شده برای معماران و دانشجویان معماری است.
  • شما در سایت کتابانه پیش از خرید، می‌توانید لیست کتاب های مهندسی معماری را ببینید، کمی از کتاب بدانید، از قیمت کتاب های دانشگاهی رشته معماری دانشگاه اطلاع پیدا کنید و سپس خرید کتاب های معماری را با خیالی راحت انجام دهید.
  • این کتاب مجموعه مقالاتی از معمار و شهرساز مشهور لوکوربوزیه را ارائه می‌دهد که شامل نظریات فنی و زیبایی‌شناختی، دیدگاه‌ها در مورد صنعت و تولید انبوه، اقتصاد، رابطه بین فرم و عملکرد است.

اگر به مجله خبری کتب معماران طبیعی یا سیاست های شهری علاقه دارید، این کتاب را بخوانید. قطعا نامتعارف‌ترین کتاب در این لیست اثر بیارکه اینگلس است که با سبک و قالب کمیک و با نگاهی نو، فرآیند طراحی و مقتضیات زندگی در جهان امروز را وارد چرخه خلق یک پروژه معماری می‌کند. این کتاب در جهان معماری بسیار مطرح است و حتی مرجع مهمی در دانشگاه‌های معتبر دنیا به حساب می‌آید. همان‌طور که پیش‌ازاین نیز بیان شد، معماری می‌تواند بیانگر تاریخ، ادب، فرهنگ و هنر یک ملت باشد.

کتاب اطلاعات معماری نویفرت اثر امیر سرمدنهری

با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و…کتاب برای دانلود قرار داده شده است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.

کتاب آموزش فتوشاپ ویژه هنرجویان معماری و عمران معماری دیجیتال

با خواندن این کتاب می توانید کلکسیونی متفاوت و الهام بخش از آثاری که توسط 10 منتقد معروف معماری انتخاب شده اند را مشاهده کنید. آثار آورده شده در این کتاب، شامل 250 طرح هستند که هر یک 4 صفحه معرفی و نقد به خود اختصاص داده اند. این کتاب را می توان مهم ترین کتاب در حیطه معماری مدرن و مطمئنا نکوهش شده ترین کتاب در این زمینه دانست. وی با مبالغه، تسلط معمار عصر نو و ماشینی را نسبت به کسانی که از سبک های تاریخی و سنتی استفاده می کنند، ارجحیت می دهد. لوکوربوزیه با ارائه تصاویری از اصولی که فکر می کند باید در معماری حاکم باشند، بناهای تاریخی را نقد می کند و اعلام می کند که باید برای تناسبات، رویه ای جدید پیش گرفت.

معماران چه کار می کنند؟ آن ها باید چه آموزش هایی ببینند؟ کارآموزها با چه مسائلی درگیر هستند؟ چکونه می توان پروانه اشتغال معماری را گرفت؟ آینده حرفه معماری چگونه است؟ این ها سوالاتی است که جواب آن ها را در کتاب فوق پیدا می کنید. این کتاب، یک راهنمای کامل است که راهکارهای شفافی برای رسیدن به موفقیت، پیش رویتان می گذارد. در این کتاب می توانید عکس هایی با مضمون 70 درصد طراحی داخلی و 30 درصد منظره را ببینید. دکوراسیون های به نمایش گذاشته شده در این کتاب را طراحان معروف جهان طراحی کرده اند که سبک هایی از پست مدرن گرفته تا کلاسیک را دارا هستند. شما می توانید طرح های متنوعی از طراحی داخلی را در این کتاب ببینید.

http://dekoralsystem.ir

تحریریه کتب معماران