دیجیتال مارکتینگ بازاریابی دیجتال چیست؟ آکادمی اینفوگرام

معمولاً افراد به پرسوناهای خریدار به عنوان شیوه ای مناسب جهت ایجاد یک استراتژی بازاریابی موثر نگاه می کنند. پرسوناهای خریدار برای این کار عالی هستند، اما آن ها همچنین بخش مهمی از ایجاد یک برنامه دیجیتال مارکتینگ می باشند. دیجیتال مارکتینگ کاملاً به معنی دسترسی به مخاطبان هدف از طریق محتوای شخصی سازی شده است، چیزی که بدون انجام تحقیقات کیوورد موثر نمی تواند بدست بیاید. لازم به ذکر است که مخاطبان هدف شما ممکن است بر اساس کانال یا اهدافی که شما برای یک محصول یا کمپین دارید متفاوت باشند. به عنوان مثال، ممکن است متوجه شده باشید که بیشتر مخاطبان اینستاگرام شما جوان هستند و میم های خنده دار و ویدیوهای کوتاه را ترجیح می دهند، اما مخاطبان لینکدین شما متخصصین با سن بالاتر هستند که به دنبال پیشنهادات تاکتیکی تری می باشند.

توصیه‌هایی برای توسعه استراتژی دیجیتال مارکتینگ

برخلاف تصور برخی افراد بازاریابی اینترنتی و دیجیتال با هم متفاوت هستند. به تمام راهکارهای که به صورت دیجیتالی و در فضای اینترنت برای جذب مخاطب بیشتر، تبلیغ برند یا محصول، تولید سرنخ، افزایش نرخ تبدیل یا افزایش درآمد انجام میشه دیجیتال مارکتینگ میگن. در نهایت برای ساخت یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ موثر و بلند مدت، باید نتایج به دست اومده رو تحلیل کنین. فرض کنید بعد از چند ماه متوجه شدین مخاطبتون اونقدری که باید به محتوای شما در اینستاگرام علاقه مند نیست اما از محتوای توییترتون استقبال می کنه.

به کمک ابزارهای موجود می‌توانید جایی که مخاطب کلیک کرده یا از تبلیغ شما دیدن کرده است را بیابید و نرخ تبدیل‌تان را محاسبه کنید. امروزه شرکت ها واحد هایی به نام واحد بازاریابی اینترنتی یا دیجیتال مارکتینگ تأسیس کرده اند و امور بازاریابی اینترنتی یا دیجیتال خود را از آن کانال انجام می دهند. شرکت های پیمانکار بدون استراتژی و هدف خاصی کار بازاریابی اینترنتی را برای آنان انجام می دهند که چیزی جز افزایش هزینه های جاری برای شرکت نخواهد داشت. از این رو دوره جامع دیجیتال مارکتینگ (دوره جامع بازاریابی اینترنتی) را در برترین برند آموزشی کشور به شما پیشنهاد می کنیم. تبلیغات اینترنتی انواع مختلفی دارد که بسته به نیاز کسب و کارها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در صورتی که برای طراحی وب‌سایت مناسب کسب و کار خود نیاز به راهنمایی و یا اجرا داشتید؛ تیم متخصصی طراحی وب‌سایت نوکارتو، هم‌چنین مشاورین دیجیتال مارکتینگ ما در کنار شما هستند. SEM یا بازاریابی موتورهای جستجو، یکی از مؤثرترین راهکارهای رشد کسب‌وکار به شمار می‌آید که به‌منظور تبلیغات، دیده شدن و هدایت سریع ترافیک به وب‌سایت شما ایجاد شده است. علاوه برافزایش ترافیک، برای دستیابی به ترافیک باکیفیت و افزایش و بهینه سازی نرخ تبدیل، باید کلیدواژه‌های مرتبط تولید کنید که کاری زمان‌بر است. بازاریابی موتور های جستجو از تبلیغات پولی برای حضور در صفحه نتایج موتور جستجو استفاده می‌کند.

  • در این استراتژی با در اختیار قرار دادن اطلاعات مرتبط و مفید برای مخاطبین، افراد علاقمند به صنعت شما که می توانند مشتری شما باشند جذب می شوند و در هر مرحله از سفر مشتری ارزشی از محصولات برای مخاطب بیان می‌شود.
  • اگر در مورد خدمات بازاریابی دیجیتال و اینکه چگونه می تواند برای کسب و کار شما مناسب باشد سؤالی دارید، خوشحال می شویم که با تیم دارکوب در تماس باشید.
  • سرچ کردن محتوای مورد نیاز در موتورهای جستجو از ابتدایی‌ترین کارهایی است که هر کسی که سر و کارش به اینترنت افتاده باشد با آن آشنایی دارد.
  • فراموش نکنید تبلیغات، بدون دیجیتال مارکتینگ ، و بازاریابی دیجیتال بدون بهره‌گیری از تبلیغات، هیچ نتیجه موفقی را برای شما رقم نخواهد زد.
  • محتویات Push Notification می‌تواند معرفی محصولات جدید فروشگاه، اطلاع‌رسانی برای پست‌های جدید، اعلام تخفیف‌های ویژه روزانه یا روزشمار جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های بزرگ باشد.

برای نمونه ارسال ایمیل‌های مختلف تحت عنوان ارسال خبر، تعیین زمان ارسال پست در شبکه های اجتماعی، گزارش‌گیری کمپین‌های مختلف و بسیاری کارهای دیگر با استفاده از اتوماسیون بازاریابی صورت می‌گیرد. سئو داخلی به کلیه کارهایی که در داخل سایت باید صورت گیرد، همچون تولید محتوای متنی، تصاویر، لینک سازی و کارهای دیگر است. سئو خارجی نیز به کارهای خارج از سایت که شامل لینک سازی، برند منشن بو بسیاری کارهای دیگر است گفته می‌شود.

یک بیزینس چطور دیجیتال مارکتینگ را تعریف می کند؟

دیجیتال مارکتینگ بازاریابی دیجتال چیست؟ آکادمی اینفوگرام 2.تولید و بازاریابی محتوا که در حال حاضر بهترین و ارزان‌ترین روش در برندسازی و جذب کاربران است. هر محتوایی که فکر می‌کنید می‌تواند کاربرانتان را جذب کند، باید برای تولید و بازاریابی آن برنامه‌ریزی کنید. البته نوع، موضوع و ساختار محتوا باید متناسب با هدف کسب‌وکار و سایت شما باشد. موتورهای جست‌وجو به بزرگی برند نگاه نمی‌کنند؛ آن‌ها به فعالیت‌های انجام شده در بستر ابزارهای دیجیتال مارکتینگ و کیفیت آن‌ها توجه می‌کنند. در حقیقت باید گفت که بازاریابی در بستر دیجیتال باعث می‌شود تا حتی یک برند کوچک بتواند به راحتی با تدوین استراتژی درست و انجام گام‌های اولیه و قوی، با برندهای هم صنف اما بزرگ خود به راحتی رقابتی کرده و حتی از آن‌ها پیشی بگیرد. اما حالا سؤال این است که وقتی قصد توسعه یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ را دارید، ازکجا باید شروع کنید؟ هر استراتژی نیازمند یک برنامه‌ریزی منظم و اجرای دقیق آن است.

دوره سئو در تولید محتوا

توسط هوشنگ سیهون

هوشنگ سیحون از بهترین معماران ایرانی