معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های معماری | architectbook

زیرا هر موضوعی می‌تواند مفهومی مرتبط با معماری ارائه دهد، و همۀ این‌ها می‌توانند گزینۀ بعدی باشند. فرناندو رومرو در سال 1995 از مدرسه معماری مکزیکو سیتی فارغ التحصیل شده و با معماران برجسته ای مثل انریک میرالس، ژان نوول و رم کولهاس به همکاری می پردازد. وی در سال 1999، دفتر معماری خودش را با نام LCM تاسیس کرد. این دفتر از جمله معدود دفاتر معماری است که طرح های تجربی را در محیط کشورهایی مثل مکزیک که به خاطر دلایل اقتصادی با مشکل مواجه هستند، در انحصار خود در می آورد. رومرو در سال 2005، یک آزمایشگاه معماری تاسیس می کند که با نام LAR شناخته می شود.

  • کتاب حاضر می‌تواند برای تمامی مقاطع و دوره‌های تحصیلی معماری مفید باشد.
  • فروشگاه اینترنتی کتاب کتابانه (خانه کتاب اسلامشهر) به عنوان توزیع کننده کتاب و محصولات فرهنگی تلاش دارد فاصله میان ناشرین و مصرف کنندگان را کمتر کند و امکان دسترسی به طیف گسترده‌ای از محصولات در هر مکان و زمان بدهد.
  • قطعا نامتعارف‌ترین کتاب در این لیست اثر بیارکه اینگلس است که با سبک و قالب کمیک و با نگاهی نو، فرآیند طراحی و مقتضیات زندگی در جهان امروز را وارد چرخه خلق یک پروژه معماری می‌کند.
  • رشته مهندسی معماری، یکی از رشته‌های جذاب در گروه ریاضی فیزیک محسوب می‌شود.

سایت BLDG به خاطر بیان کردن داستان هایی از گذشته درباره امروز و تعمق در مورد فردا، هزاران بازدید کننده داشته است. این وبسایت با یک روش سرگرم کننده، دیتیل حاشیه های معماری امروزی را ارائه می دهد. در این کتاب، نکات و مطالب دشواری که شاید در کلاس های معماری به درستی نفهمید را به زبان ساده یاد می گیرید. این کتاب با توجه به اسمش، یک جور راه حل برای درس گرفتن و عدم تکرار اشتباهات معمول است. اگر آن را بخوانید، زمینه خوبی برای گیرایی ایجاد کرده اید.

کتاب‌های تصادفی

کتاب‌های معماری تنها برای دانشجویان نیست و اگر سال‌ها پیش از این رشته فارغ‌التحصیل شده‌اید و هم‌اکنون مشغول به کار هستید، بهتر است هر چند وقت یک بار با دانلود تازه‌‌های کتاب معماریخود را به روز کنید و از نسل جدید عقب نماید. فروشگاه کتابراه نیز تمام تلاش خود را می‌کند تا علاوه بر ارائه‌ی موقعیتدانلود کتاب‌های رشته معماری وبهترین کتاب‌های معماری را نیز در اختیارتان قرار دهد. در کتاب فوق، نویسنده باد بصیرت منحصر به فردش، تاریخ، محیط های شهری، طراحی عملی – تخیلی، تغییرات آب و هوا و برنامه ریزی شهری را با هم ترکیب کرده است، زیرا معتقد است همه این ها جنس معماری دارند. در کتاب، نحوه طراحی و یا طراحی مجدد هر فضایی که در آن زندگی یا کار می‌کنید، از شهرهای بزرگ گرفته تا یک اتاق، ارائه شده است. این اثر زبان الگو، با ۲۵۳ الگو و طرح‎های آماده مرجع معماران است. این طرح‌ها و الگوها طی چندین سال تحقیق و بررسی توسط کریستوفر الکساندر و همکارانش برای پاسخگویی به مشکلات طراحی شهرها، ساختمان‌ها و دیگر سازه‌ها، منتشر شده است.

کتاب ALMANAC of ARCHITECTURE & DESIGN

در این گزارش به مجموعه‌ای از مهم‌ترین کتاب‌های معماری (از کارهای ایدئولوژیک تاثیرگذارترین افراد صنعت معماری تا آثار مرجع و دائره‌المعارف) که منابع مقدماتی مفیدی برای دانشجویان و متخصصان هستند اشاره شده است. این کتاب به بررسی معماری ایرانی و اسلامی و تأثیر تصوف و سمبولیسم می پردازد…. از مطالعۀ آثار مربوط به تک معمارها هم چیزهای بسیاری می‌توان آموخت.در این زمینه کمتر کسی به پای معمار برزیلی، لینا بو باردی، می‌رسد- از متون فراوانی که دربارۀ او نوشته شده، یکی را پیدا کنید.

انتشار کتاب «درآمدی بر معماری ژاپن»

این مجله خبری کتب معماران کوتاه، ترکیبی است از یک تحقیق درباره معمار معروف آمریکا، یعنی فرانک لوید رایت. فرانک لوید رایت، معماری برجسته با نگاهی تیزبینانه و شخصیتی منحصر به فرد است. وی یک معلم بزرگ می باشد و صد البته در زمینه تجارت، موفق نبوده است. کتاب مذکور، سامل مقاله های کوتاه، تصاویر و طرح جلدی کودکانه است. با خواندن این کتاب می توانید فرانک لوید رایت را بهتر بشناسید.

http://dekoralsystem.ir

تحریریه کتب معماران