معماران Moriyama Teshima می گویند مرکز علمی انتاریو را می توان نجات داد

جفری هینتون، استاد علم مشهور در دانشگاه تورنتو، متعهد شد این هفته یک میلیون دلار برای نجات مرکز علمی انتاریو (OSC) کمک کند – اولین اثری که توسط معمار فقید ریموند موریاما در سال 1969 ساخته شد. پیشنهاد خیریه از “پدرخوانده” هوش مصنوعی» پس از تصمیمی می آید که اخیراً ساختمان محبوب بروتالیست ها برای همیشه بسته شد.

این ساختمان توسط استان انتاریو اداره می شود، اما شهر تورنتو مالک زمینی است که به OSC اجاره می دهد. سال گذشته، داگ فورد، نخست‌وزیر انتاریو، طرح‌هایی را برای تخریب ساختمان در خیابان 770 Don Mills ارائه کرد. فورد گفت که می خواهد OSC را به یک مکان موقت در انتاریو پیس منتقل کند تا زمانی که ساختمان جدیدی برای سازمان در همان مکان در شرق تورنتو در سال 2028 افتتاح شود.

در 21 ژوئن، وزارت زیرساخت انتاریو با اعلام این که ساختمان پروتالست برای همیشه بسته خواهد شد، طرح فورد را دنبال کرد و اعتراضات را برانگیخت. کارمندان معماران موریاما تشیما در بیانیه‌ای عمومی که اندکی پس از آن در لینکدین منتشر کردند، این تصمیم را یک شوک توصیف کردند. برایان رودی، یکی از شرکای معماران موریاما تشیما، آن را یک “حرکت سیاسی” خواند. شهردار تورنتو، اولیویا چائو، گفت که این تعطیلی “دلخراش” بود.

به گفته مقامات، سقف این ساختمان 57 ساله آسیب پذیر و در معرض خطر ریزش است و باید قبل از بارش برف بعدی بسته شود تا بازدیدکنندگان ایمن شوند. کنجا سورما از وزارت زیرساخت انتاریو به گزارش مهندسی اخیر شرکت مشاوره Remcos اشاره کرد که به همین میزان گفته شده است.

اما کارمندان معماران موریاما تشیما و سیاستمداران تورنتو به شدت مخالف هستند. MTA در بیانیه خود خاطرنشان کرد که در گزارش مشاوره ریمکوس هرگز ذکر نشده است که ساختمان نمی تواند نجات یابد. MTA گفت: “گزارش مهندسی ریمکوس روشن می کند که بسته شدن مرکز خدمات دانشجویی یک ضرورت نیست.”

حمل و نقل انتاریو خدمات رایگانی را برای نجات ساختمان متعهد شده است: “تعمیرات مورد نیاز است، اما در مقیاس قابل مدیریت و با حداقل تاثیر بالقوه بر تجربه کلی ساختمان.” “ما خدمات معماری خود را به صورت رایگان به دولت انتاریو ارائه می کنیم تا تعمیرات لازم سقف را انجام دهد و جامعه علوم سازه و ساختمان را تشویق کنیم تا خدمات رایگان مشابهی با این محدوده ارائه دهند تا تعمیرات توصیه شده به سرعت انجام شود.”

به نظر می رسد اپوزیسیون کار می کند. در 27 ژوئن، یک هفته پس از اعلام تعطیلی دائمی سورما، شورای شهر تورنتو به تعویق افتاد و پیشنهادی را برای تحویل گرفتن عملیات OSC از دولت استانی انتاریو به تصویب رساند. این حرکت توسط جاش متلو، مشاور تورنتو حمایت شد.

مشاور متلو گفت: «آنچه این پیشنهاد انجام می دهد این است که از کارکنان هدف شهر ما بخواهد تا وضعیت اقدامات دولت فورد و تعهد آن به ما، مالکان زمین را بررسی کنند تا حق با ما باشد و مرکز علمی حفظ شود.» .

متلو افزود: “ما پیام بسیار روشنی را به داگ فورد ارسال می کنیم که او نمی تواند تصمیم یک جانبه بگیرد. جامعه می خواهد در گفتگوها در مورد آینده مرکز علمی شرکت کند.”

متلو بعداً گفت روزنامه گلوب اند میل: “مخاطب در حیرت است. منصفانه است که بگوییم هرکسی که بچه دارد یا بچه بوده است اینجا خاطرات شخصی دارد. همچنین یک شاهکار میراث است.”

متلو گفت که اگر این طرح پیش برود، ممکن است تحقیقاتی را در مورد تعطیلی ناگهانی که بسیاری ادعا می کنند از طریق “معاملات پشت صحنه” تامین شده است، آغاز کند.منبع: https://www.archpaper.com/2024/06/moriyama-teshima-architects-ontario-science-centre-closure/

تحریریه کتب معماران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *