نکات مورد توجه در نحوه ساخت اتاق فرار ترسناک اتاق فرار اسپیرال | آل اسکیپ

پیش از شروع بازی حتما به صحبت های گیم مستر دقت فرمایید تا از تمامی قوانین بازی به طور کامل مطمئن شوید تا اختلالی در روند بازی پیش نیاید. به یاد داشته باشید که انصراف یکی از اعضای تیم، پیش از اتمام بازی به منزله ی پایان بازی برای تمامی افراد شرکت کننده در نظر گرفته می شود. البته مکان‌های بالا تنها ایده هستند و انتخاب پایانی برای مکان اتاق معما، کاملا بستگی به قصه اتاق معمای شما دارد. فضای مناسب را برای مجموعه خود بیابید و اجرای پروژه را به تیم تخصصی آریو بسپارید.

  • اولین طراحان این بازی متفکران حوزه آموزش کشورهای آسیای شرقی بوده اند.
  • اسکیپ روم اختراع ژاپنی‌ها به شمار می‌رود و برای نخستین‌بار در سال ٢٠٠٧ میلادی، اولین اتاق فرار در شهر کیوتو ژاپن آغاز به فعالیت نمود.
  • البته تمهیدات بصری به تدارکات بیش‌تری نیز نیاز دارند اما با پیاده‌سازی مناسب، تا هر وقت که بخواهید می‌توان از آن‌ها به عنوان انواع سرنخ کمک بگیرید.
  • معماهایی باید در این مرحله طراحی شوند که منطقی و منصفانه باشند و در عین حال مغز را به چالش وادار کنند.

در دنیای پر رقابت امروز، باید برای کسب موفقیت و سود بیشتر منافع، برنامه و طرح داشته باشیم. تنها کافی است بازیکنان را تهدید به قتل کنید و با استفاده از ابزارهایی همچون چاقو، تفنگ، اره، سرباز و … “بعضی‌ همواره فرار می‌کنند، بعضی در جست‌وجوی مخفی شدن‌ هستند؛ اما زمان ثابت کرده است که همیشه ملاقات خواهیم کرد. اگر نمی‌توانی نام من را حدس بزنی مطمئن‌ام زمانی که تو را از آن خودم کنم، مرا خواهی شناخت”. پشتیبانی ویرا پارک از مشتریان خود محدود به موارد ذکر شده نبوده و در صورت تمایل سرمایه‌گذار پس از.

تجربه نشان داده است که اتاق فرار در میان اغلب گروه‌های سنی بین ۱۲ تا ۴۵ سال بسیار محبوب بوده و طرفداران بسیاری دارد زیرا این بازی سالم و مهیج به شدت ذهن و حواس بازیکنان را درگیر چالش‌های طراحی شده می‌کند. همچنین ماهیت تیمی و گروهی بودن اتاق فرار، باعث شده است که بخش مهمی از مخاطبان این بازی را گروه‌های دوستانه و خانوادگی تشکیل دهند. این ویژگی‌ها منجر به توانایی بالای اسکیپ روم برای درآمدسازی شده است، چرا که بازیکنان در قالب گروه‌های چند نفره در آن شرکت می‌کنند و درآمد هر سانس در مقایسه با بازی‌های انفرادی به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد. از دیگر مزایای اتاق فرار، قابلیت اجرای این بازی برای یک گروه از بازیکنان در متراژ پایین‌تری در مقایسه با سایر تفریحات گروهی است. اصولاً اتاق‌های فرار را شبیه زندان، سلول‌های انفرادی، فضاپیماها، خانه‌های متروکه و هر مکانی که با فضای داستان بازی مطابقت داشته باشد می‌سازند.

پس به تیم ما ملحق شو

چون در هر دو صورت نتیجه عکس داره و بازی رو از روند خودش خارج می کنه. برقراری تعادل بین مهارت های هوشی و توانایی های جسمی یک انسان نرمال با چالش های موجود در بازی کمک می کنه تا جریان بازی بهتر حس بشه. حالا بریم سر اصل قضیه، یعنی طراحی اتاق فرار که در اینجا به طور موجز و خلاصه مراحلشو براتون میگم، البته قبل از هر کاری توجه داشته باشین که انجام این مراحل خیلی قطعی نیست و می تونه بر اساس سلیقه و نیازمندی های شما تغییر کنه. مهم ترین فاکتور برای ورود به صنعت اتاق فرار محاسبه سوددهی این صنعت است و عمدتا اختلاف زیادی بین تصور علاقه‌مندان به ورود به این صنعت و واقعیت موجب دلسردی و شکست بسیاری از تازه واردها به عرصه اسکیپ روم میشود. تیم بازیسازی تایم‌فور‌فان با اتکا به دانش آکادمیک علم بازیسازی و تجربه فعالیت در راستای طراحی سرگرمی درصدد است تا با ارائه پکیج های بازی با کیفیت درخور به عزیزان علاقه مند به ورود به صنعت بازی و سرگرمی بستر همکاری با مجموعه تایم‌فور‌فان را فراهم سازد. شما هم میتوانید پکیج های آماده بازی که شامل طراحی کامل یک سرگرمی و راهنمای اجرای فضای مربوط به آن است را از طریق این صفحه تهیه کنید.

مزایای هوشمند سازی اتاق فرار :

نکات مورد توجه در نحوه ساخت اتاق فرار ترسناک اتاق فرار اسپیرال | آل اسکیپ می‌توانید کاغذ را در کنار اولین قفل بازی قرار دهید و ورودی‌های لازم برای نوشتن جواب را با توجه به تعداد حرف‌های آن طراحی کنید. جواب معما «مرگ» است و نشان دادن پاسخ سه حرفی، اولین سرنخ برای ساده‌ و سرراست‌تر کردن‌ آن خواهد بود. امکان راهنمایی همراه با جذاب‌تر کردن این روند نیز وجود دارد؛ به این ترتیب که اولین حرفِ پاسخ را در یکی از سه خانه‌ی طراحی اتاق فرار خالی بنویسید. در این میان اگر مقدمات آغاز یک روایت هیجان‌انگیز را هم از پیش فراهم کرده باشید می‌توانید از سادگی معما به نفع بالا بردن ضرباهنگ بازی در اتاق فرار استفاده کنید. خیلی‌ها فکر می‌کنن اگه طراحی اتاق فرار رو خودشون بر عهده بگیرن؛ می‌تونن توی هزینه‌ها صرفه جویی کنن و زودتر به سوددهی برسند.

توسط هوشنگ سیهون

هوشنگ سیحون از بهترین معماران ایرانی