5 شهر محبوب اروپایی که اکنون برای بازدید از آنها هزینه اضافی دریافت می کنند

پس از همه‌گیری، بسیاری از شهرهای اروپایی فشار فزاینده‌ای را برای پاکسازی جریان بازدیدکنندگان احساس کردند. به منظور مبارزه با گردشگری انبوه و همچنین بهره مندی از اقتصادهای مختلف و رفاه شهروندان خود، این پنج مقصد داغ، مالیات ورودی را انتخاب کرده اند.

ونیز، ایتالیا

ونیز به عنوان شهری برای عاشقان شهرت دارد و افسانه ها می گویند که عشق تا زمانی ادامه دارد که پا در محدوده شهر بگذاری. ونیز که بیشتر به دلیل کانال ها و معماری منحصر به فردش شناخته شده است، اعلام کرده است که برای بازدیدکنندگان روزانه مالیات ورودی وضع خواهد کرد. (بسته به زمان سال و ماه متفاوت خواهد بود.) در حال حاضر، این مالیات در مرحله آزمایشی خود است و در ماه های می، ژوئن و ژوئیه 2024 اعمال خواهد شد. بازدیدکنندگان باید 5 یورو برای ورود به شهر بین 8 بپردازند. ساعت: 30 صبح و 4 بعد از ظهر، بنابراین ممکن است بخواهید این را در بودجه خود لحاظ کنید.

نمایی از کانال Vetrai à Murano

نمایی از کانال Vetrai در مورانو، ناحیه ای در ونیز، ایتالیا.

عکس: سیمون پادوانی/گتی ایماژ

بارسلونا، اسپانیا

بارسلونا در شمال اسپانیا واقع شده است و هر تابستان مورد هجوم گردشگران قرار می گیرد، سواحل مدیترانه به خصوص شلوغ است و تمیزی شهر رو به وخامت است. از آوریل 2024، این شهر اسپانیا تصمیم گرفته است مالیاتی را با هدف کاهش تعداد گردشگران هر سال وضع کند. بازدیدکنندگان هزینه شهری اضافی 3.25 یورو در هر شب به اضافه مالیات منطقه ای را پرداخت خواهند کرد. مبلغ کل مالیات بسته به نوع اقامت متفاوت است، هتل های پنج ستاره در مجموع تا 6.75 یورو برای هر شب شارژ می کنند.

بارسلونا  کاتالوگ.  تاق پیروزی.

طاق پیروزی بارسلون یک جاذبه توریستی محبوب است – به دلایل خوبی.

عکس: ژاوی گومز/گتی ایماژ

سانتیاگو د کامپوستلا، اسپانیا

کلیسای جامع کاتولیک سانتیاگو د کامپوستلا، در میان دیگر شگفتی های معماری، آن را به مقصدی برای دوستداران معماری باروک که به شهرهای اروپایی سفر می کنند، تبدیل می کند. به دلیل وسعت کوچک، این شهر در نظر دارد مالیات‌های مالی را بر همه هتل‌ها و محل‌های اقامتی اعمال کند که غرامتی از 0.50 تا 2.50 یورو برای هر گردشگر است.

منبع: https://www.architecturaldigest.com/story/5-popular-european-cities-will-now-charge-you-extra-to-visit

تحریریه کتب معماران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *