گوستاو دوسینگ، مکس هاک و SUMA Arquitectura برنده EUmies 2024 شدند

غرفه مطالعاتی طراحی شده در محوطه دانشگاه فنی براونشوایگ و کتابخانه گابریل گارسیا مارکز در بارسلونا توسط بنیاد میس ون در روهه و کمیسیون اروپا به عنوان دو پروژه برنده در نسخه 2024 جایزه اتحادیه اروپا برای معماری معاصر معرفی شده اند. . جوایز Mies van der Rohe یا EUmies.

گوستاو دوسینگ و مکس هاک، طراحان برلینی که پشت غرفه مطالعه قرار دارند، جوان‌ترین برندگان این جایزه معماری هستند. نیکلاس ماک، عضو هیئت منصفه، در تایید غرفه مطالعه در دانشگاه فنی براونشوایگ گفت که این ساختمان پیشگویی “برای آینده ساخت و ساز آلمان” است.

راهروهای بیرونی در بال مطالعه دانشگاه فنی براونشوایگ
نمای بیرونی بال مطالعه جدید در محوطه دانشگاه فنی براونشوایگ (لیمارت)

SUMA Arquitectura، یک شرکت اسپانیایی که توسط النا اورتی و گیلرمو سویانو تأسیس شد، جایزه معماری نوظهور را به خاطر کارش برای شورای شهر بارسلون در کتابخانه گابریل گارسیا مارکز دریافت کرد.

دو پروژه برنده از میان مجموعه اولیه 362 اثر نامزد شده انتخاب شدند. برندگان امسال پروژه‌های فهرست نهایی از جمله The Hage که توسط معماران برندلند و کریستوفرسن با همکاری پرایس و مایرز طراحی شده بود، و مدرسه Colegio Reggio که توسط Andres Jaque/Office for Policy Innovation طراحی شده بود را شکست دادند.

ایلینا ایوانوا، کمیسر اتحادیه اروپا، گفت: «معماری نه تنها بخش مهمی از فرهنگ اروپایی ما، بلکه همچنین از توسعه پایدار و رفاه مردم است. بسیار شفاف. آثار آنها منعکس کننده اصول باهاوس جدید اروپایی است که تحولی سبز در زندگی روزمره و فضاهای زندگی مردم به ارمغان می آورد. از صمیم قلب به معماران و همکاران پشت سر این تلاش ها تبریک می گویم!

راهروهای داخلی بال مطالعه دانشگاه فنی براونشوایگ
نمای داخلی بال مطالعه جدید در محوطه دانشگاه فنی براونشوایگ (Ewan Bahn)

بال مطالعه به عنوان یک ساختمان دو طبقه ایجاد شد که دانشجویان هر رشته ای می توانند در آن کار کنند. فضاها به گونه ای طراحی شده اند که انعطاف پذیر باشند، چیزی که معماران آن را به عنوان “ساختمان هیبریدی چوب جامد قابل جداسازی و بسیار انعطاف پذیر” توصیف می کنند.

کتابخانه گابریل گارسیا مارکز از بیرون
کتابخانه گابریل گارسیا مارکز (عیسی گرانادا)

فردریک دروت، معمار و داور فرانسوی، کتابخانه گابریل گارسیا مارکز متعلق به SUMA Arquitectura را ستود و گفت که ساخت و ساز “در مقیاس شهر کار می کند، به دگرگونی محله کمک می کند، به عنوان یک فضای عمومی خارجی و داخلی جدید باز می شود. این سازه چوبی به عنوان یک فضای عمومی توسعه می یابد. مجموعه ای غنی از فضاهای به یاد ماندنی و خانگی که پذیرای همسایگان و شهروندان است و محیط های راحت برای یادگیری، کار گروهی و مشارکت اجتماعی را برای آنها فراهم می کند، نویسندگان با توجه دقیق به جزئیات، برنامه کتابخانه را به دقت بررسی کرده و آن را به حداکثر رسانده اند.

نمای بیرونی کتابخانه ترکیبی از مواد و بافت‌هایی را ارائه می‌کند که طراحان در شرح پروژه توصیف کرده‌اند که “انبوهی از کتاب‌های انباشته با صفحات تا شده” را تداعی می‌کند.

کتابخانه داخلی گابریل گارسیا مارکز
نمای داخلی کتابخانه گابریل گارسیا مارکز (عیسی گرانادا)

مراسم اهدای جوایز در 14 می در غرفه Mies van der Rohe در بارسلون در روز جوایز EUmies برگزار می شود. این رویداد یک روزه شامل بحث و گفتگو با معماران، مشتریان، سیاست گذاران و اعضای هیئت داوران و همچنین نمایشگاهی از تمامی 362 پروژه نامزد شده خواهد بود.منبع: https://www.archpaper.com/2024/04/gustav-dusing-max-hacke-suma-arquitectura-2024-eumies-awards/

تحریریه کتب معماران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *