F+G Architectes یک اصطبل چوبی “عمداً مهار شده” در نزدیکی لیون ایجاد می کند

استودیوی فرانسوی F+G Architectes یک اصطبل در خارج از لیون ایجاد کرده است که از سازه های چوبی تشکیل شده است که طراحی مدرنی از ساختمان های کشاورزی معمولی منطقه دارد.

این ملک که Les Écuries de la Roche نام دارد، در Vourles واقع شده است و فضایی برای 28 اسب، همراه با یک باشگاه و سالن های سوارکاری سرپوشیده و بیرونی ارائه می دهد.

این از یک پالت مواد ساده از صنوبر داگلاس و بتن تشکیل شده است که توسط F+G Architectes برای تقلید از ساختمان‌های مزرعه مجاور انتخاب شده است.

نمای بیرونی Les Écuries de la Roche Stables طراحی شده توسط F+G Architectes
F+G Architectes اصطبل های چوبی را در خارج از لیون ایجاد کرده است

بنیانگذار استودیو Frederic Grandvaux به Dezeen گفت: «معماری معاصر با الهام از سنت‌های کشاورزی، استفاده از چوب و بتن را دوباره به تصویر می‌کشد و فضایی آرام و آرام در هماهنگی کامل با چشم‌انداز اطراف ایجاد می‌کند.

وی افزود: پالت مواد عمداً به نفع عناصر خام و کاربردی محدود شده است.

ساختمان کم ارتفاعی که اصطبل اسب را در خود جای داده است، در یک شیب ملایم به سمت شرق سایت گسترش یافته است، که توسط دیوارهای بتنی احاطه شده است که انبار غله را پنهان کرده است.

مرکز سوارکاری خارج از لیون
از یک ساختمان کم ارتفاع و یک ساختمان دو طبقه مجاور تشکیل شده است

این ساختمان که به یک ساختمان دو طبقه بزرگتر در غرب متصل است، یک میدان سواری سرپوشیده بزرگ و امکاناتی مانند انبار، رختکن و یک منطقه نظافت شخصی را در خود جای داده است.

در بالا، طبقه اول این ساختمان شامل باشگاه Les Écuries de la Roche و محوطه کارکنان است که به یک تراس پشت بام مشرف به چشم انداز اطراف متصل می شود.

راهروهایی در اصطبل Les Écuries de la Roche طراحی شده توسط F+G Architectes
طاق‌های چوبی در نمای بیرونی قرار گرفته‌اند

گراندوو گفت: “پلان L شکل اصطبل ها به عنوان یک دیوار طبیعی عمل می کند و طراحی یک میدان سوارکاری تخت را تسهیل می کند.”

وی افزود: بنابراین، این پروژه به طور یکپارچه با محیط اطراف خود ترکیب می شود و ضمن بهره گیری از فرصت های منحصر به فردی که فراهم می کند، در رفع چالش های ایجاد شده توسط سایت موفق عمل می کند.

در حالی که دیوارها و ستون‌های بتنی نمای محصورتری را در بیرون ارائه می‌دهند، ساختمان‌های رو به داخل با طاق‌هایی با قاب چوبی به پایان رسیده‌اند که شبیه درختان است.

Grandvaux توضیح داد: “بازی نور در گالری ها و موزه لوور درختان جنگل های مجاور را تداعی می کند و به کل ساختمان عمق و آرامش می بخشد.”

میدان سواری در اصطبل های Les Écuries de la Roche در نزدیکی لیون
دارای یک میدان سوارکاری محافظت شده است

در سرتاسر Les Écuries de la Roche، ساختار چوبی برای ایجاد فضاهای جامد و جامد که “خوانشی واضح” از ساختار را ارائه می دهد، در معرض دید قرار گرفته است. این شامل یک میدان سوارکاری سرپوشیده است که توسط لوورهای چوبی سطح بالا بین تکیه گاه های چوبی آن محافظت می شود.

از دیگر اصطبل‌های موجود در Dezeen می‌توان به سازه‌ای با نور آسمان در شیلی اشاره کرد که توسط Matias Zegers Architects و Umagoya طراحی شده است که 2 متر مربع است و دارای نازک کاری سنتی ژاپنی است.

عکاسی توسط F+G Architectes انجام شده است.

منبع: https://www.dezeen.com/2024/06/02/fg-architectes-timber-stable-lyon/

تحریریه کتب معماران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *